ENDÜSTRİYEL RAF VE KAPI SİSTEMLERİ PERİYODİK KONTROLÜ

Endüstriyel kapı bir diğer adı ile seksiyonel kapılar garajlar, depolar, konutlar, otopark alanları, otomobil galerileri, sergi ve fuar alanları, üretim depoları, oto yıkama tesisleri, atölyeler ve giriş çıkış denetimi sağlanmak istenen diğer tüm alanlarda tercih edilmektedir.

Endüstriyel Raf ve Kapılar periyodik kontrolleri, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu gereğince oluşturulan 25.04.2013 tarih ve 28628 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği” kapsamında yapılmaktadır. Endüstriyel Raf ve Kapılar periyodik kontrolleri, “İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği” ne göre standart veya azami bir süre belirtilmemişse imalatçının öngördüğü periyotla veya azami süre 1 yıl olacak şekilde yapılmalıdır.

Depolar kullanılan kaldırma ve taşıma ekipmanlarının olması, yüklü olan paletlerin hareket ettirerek taşınmasından dolayı yüksek derecede risk barındıran bölgelerdir. Bu nedenle depo raflarındaki risklerin sürekli ve sistemli bir şekilde kontrol altında tutulması gereklidir. Bu nedenle muhtemel kazakların oluşmadan önce belirlenmesi ve her biri için gerekli tedbirlerin alınması gereklidir.

TS EN 15635 standartına göre, raf sistemlerinin yılda en az bir kez uzman mühendisler tarafından periyodik kontrolleri yapılmalıdır.

 

Endüstriyel Raf Periyodik Kontrolü

Endüstriyel Raf Sistemleri Periyodik Kontrolü 

Devamını Oku

 

ENDÜSTRİYEL RAF VE KAPI SİSTEMLERİ PERİYODİK KONTROLLERİ

ENDÜSTRİYEL RAF VE KAPI SİSTEMLERİ PERİYODİK KONTROLLERİ